tel. 22-615-25-02, 601 320 942 Email: biuro@dachkowalscy.pl

Balex Thermano

     

 

 

Superdocieplenie

Poznaj nowoczesną termoizolację przeznaczoną do izolacji dachów skośnych nowych i modernizowanych o dowolnym pokryciu. Płyty Thermano idealnie nadają się do izolacji w systemie nakrokwiowym, który eliminuje problem występowania mostków termicznych.

Zastosowanie Thermano

Thermano idealnie nadaje się do montażu na dachach skośnych w budynkach nowych i remontowanych. Unikatową zaletą płyt jest możliwość montażu w wariantach: nakrokwiowym, podkrokwiowym i międzykrokwiowym (mieszanym).

Super właściwości izolacyjne
Najniższy współczynnik przewodzenia ciepła wśród materiałów termoizolacyjnych (λ = 0,023 (W/mK) przekłada się na lepszą efektywność termoizolacji. W praktyce oznacza to znaczną redukcję zużycia energii niezbędnej do ogrzania budynku i wynikające z tego, istotne korzyści finansowe.

Oszczędność
Całkowita eliminacja mostków cieplnych (montaż nakrokwiowy) i wysoka efektywność izolacji pozwalają znacznie obniżyć rachunki za energię cieplną.

Trwałość
Materiał, z którego powstają płyty Themano, jest najbardziej trwałym termoizolatorem w budownictwie, a czas jego użytkowania porównywalny jest z czasem życia budynku – może służyć nawet kilku pokoleniom.

Ekologia
Produkt jest bezpieczny dla środowiska naturalnego zarówno na etapie produkcji jak i utylizacji – płyty wykonane są z materiału, który w 80% można ponownie wykorzystać na wiele sposobów.

Szybki i prosty montaż
W porównaniu do tradycyjnych metod termoizolacji, Thermano wymaga użycia mniejszej ilości materiału a jego instalacja pochłania mniej czasu i wysiłku, a to przekłada się na niższe koszty wykonawstwa.

Montaż

Montaż płyt jest szybki, prosty i czysty. Thermano idealnie nadaje się do montażu nakrokwiowego, podkrokwiowego i międzykrokwiowego, samodzielnie, jak również z innymi rodzajami termoizolacji.

 Montaż nakrokwiowy na dachu skośnym

Płyty PIR, z których wykonane są produkty z serii Thermano, to w praktyce jedyne materiały termoizolacyjne, które montuje się na krokwiach. Takie rozwiązanie w znacznym stopniu eliminuje problem utraty ciepła przez tzw. mostki cieplne. Z uwagi na znaczne amplitudy dobowe temperatur występujące w polskiej strefie klimatycznej, producent Thermano rekomenduje ten montaż termoizolacji. Podobny (zewnętrzny) system montażu od lat stosowany jest przy termoizolacji ścian.
 Montaż międzykrokwiowy na dachu skośnym

Montaż międzykrokwiowy polega na ułożeniu płyt Thermano między krokwiami. Metoda ta jest stosowana najczęściej w trakcie remontów dachów, głównie w celu zwiększenia termoizolacyjności dachu. W praktyce termoizolacja międzykrokwiowa zawsze występuje z montażem nakrokwiowym lub podkrokwiowym.

Izolacyjność cieplna

    współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,023 W/mK (lambda starzeniowa)
    gęstość objętościowa: ~30 kg/m3
    opór na przenikanie pary wodnej: μ = 50-100

 


Wymiary płyt

    szerokość całkowita: 1200 mm
    szerokość modularna (krycia): 1185 mm (zamek TOP – zakładka), 1190 (zamek MASTER – pióro-wpust), 1200 (zamek BASIC – prosta krawędź)

Łączenia płyt

Szczelność połączeń: łatwy i szybki montaż poprzez zamek typu zakładka (TOP)

Maksymalna wytrzymałość – naprężenie ściskające 200kPa przy 10% odkształceniu

Kontakt z ogniem

W odróżnieniu od innych termoizolatorów, w trakcie oddziaływania wysokiej temperatury (pożaru) materiał nie zanika, a tworzy trwałą odporną mechanicznie zgorzelinę izolującą konstrukcję od destrukcyjnego wpływu płomieni.

Więcej o izolacji w specjalnie przygotowanych video poradnikach:

 

 

 

 

 

 

facebook